icon

Rekonštrukcia mosta na ul. Centrálna

Most na Centrálnej ulici tvorí hlavné prepojenie medzi sídliskami Hliny a Solinky.

box-icon

Hodnota investície

390 000€

box-icon

Stav projektu

V realizácii

icon

Kategória

Doprava

box-icon

Mestská časť

Solinky

box-icon

Stav projektu

V realizácii

icon

Kategória

Doprava

box-icon

Mestská časť

Solinky

left-blob right-blob

Na žilinskom sídlisku Solinky sa v apríli  2024 začne s opravou lávky pre peších. Stavebné práce potrvajú do júna 2024 a vyžiadajú si úplnú uzáveru mostného objektu. Žilinčania by sa mali pripraviť na určité dopravné obmedzenia.

Most na Centrálnej ulici tvorí hlavné prepojenie medzi sídliskami Hliny a Solinky. Okrem peších slúži aj cyklistom, keďže je naň napojená cyklotrasa. V súčasnosti vykazuje viaceré poškodenia a je v nevyhovujúcom technickom stave.

Samospráva preto zrealizovala odbornú diagnostiku a rozhodla sa pristúpiť k jeho rekonštrukcii. Prínosom tejto opravy bude podľa jeho slov okrem estetického zlepšenia verejného priestoru najmä zaistenie bezpečnej a pohodlnej mobility chodcov a cyklistov.

Rekonštrukcia mosta je rozdelená na dve časti. V prvej fáze sa lávka kompletne uzavrie a demontuje. Táto demontáž sa plánuje realizovať v termíne od 26. do 28. apríla 2024 a vyžiada si nevyhnutné výluky mestskej hromadnej dopravy i čiastočné dopravné obmedzenia.

Následne v druhej fáze, od 24. do 26. mája 2024, sa osadí nový most. Rovnako i práce na osadení lávky budú mať za následok výluky mestskej hromadnej dopravy a krátkodobé obmedzenia v doprave.

Časová os

04/2024

plánovaný začiatok rekonštrukčných prác

06/2024

plánovaný koniec rekonštrukčných prác