icon

Tržnica sa pripravuje na jarnú sezónu

Na Tržnicu Žilina sa už čoskoro vráti život.

left-blob right-blob

Lokalita medzi ulicami Horný val a  J. M. Geromettu znovu ožije predajcami, čerstvými výrobkami a novými príbehmi. Ambíciou totiž nie je len prevádzkovať priestory na kúpu a predaj, ale predovšetkým vytvárať komunitné miesto, ktoré vráti do centra Žiliny tradíciu trhového remesla.

Tržnica sa po úspešnom teste v adventnom období sústredí na plnú prevádzku počas jari a leta. Desiatky predajcov sa v decembri presunuli z pôvodných starých predajných stolov do priestorov novej mestskej tržnice a Žilinčania tak mohli znova nájsť domáce výrobky a lokálnych predajcov s pestrým sortimentom pod jednou strechou.

Predávajte na tržnici

Poctiví predajcovia, spokojní občania a nadšení kreatívci či mladí ľudia s nápadmi sa budú môcť realizovať na novom mieste. Na jarnú sezónu máme na tržnici a v jej okolí pripravené zaujímavé podujatia a aktivity.

Začiatok trhovej sezóny je naplánovaný na prelom marca a apríla 2024. K dispozícií máme ešte niekoľko predajných buniek, ktoré čakajú na svojich predajcov. Tržnica je otvorená spolupráci s trhovníkmi, farmármi, podnikateľmi, predajcami alebo remeselníkmi s poctivým prístupom k práci a zaujímavým sortimentom dopĺňajúcim pestrú a kvalitnú ponuku trhu. Ako moderná mestská komunitná inštitúcia je zároveň miestom prístupným na prenájom a organizáciu vlastných trhov, búrz, farmárskych trhov, food festivalov, kultúrnych podujatí alebo umeleckých, komunitných a vzdelávacích aktivít vo verejnom priestore.

Ak máte záujem o predaj na Tržnici, kontaktuje nás telefonicky na čísle +421 948 458 168, mailom na info@trznicazilina.sk alebo vyplňte registračný formulár TU.