icon

Zmodernizované trhovisko v Žiline hľadá lokálnych predajcov

Schátrané priestory trhoviska medzi ulicami Horný val a J. M. Geromettu prechádzajú významnou rekonštrukciou. Na prelome júna/júla sa zo starého trhu stane moderné miesto, kde si prídu na svoje najmä milovníci lokálnych produktov, čerstvej zeleniny či kávy.

left-blob right-blob

Schátrané priestory trhoviska medzi ulicami Horný val a J. M. Geromettu prechádzajú významnou rekonštrukciou. Na prelome júna/júla sa zo starého trhu stane moderné miesto, kde si prídu na svoje najmä milovníci lokálnych produktov, čerstvej zeleniny či kávy. Trhovisko sa mení na príjemný, moderný, architektonický priestor s uzavretou spoločnou chodbou a štrnástimi predajnými stánkami. Ich rozloha bude síce menšia, no prispôsobené budú na pohodlné využitie a prenajímateľom poskytnú všetko, čo pre svoj predaj potrebujú.

Snahou je priniesť na trhovisko rozmanitosť a vymazať negatívne vnímanie priestoru. Stane sa miestom, na ktorom nájdu Žilinčania kvalitné a čerstvé potraviny od lokálnych dodávateľov a taktiež remeselné výrobky. Takýto koncept pomáha podporiť ľudí z regiónu a dáva im priestor na svoju prezentáciu a predaj.

Momentálne je úlohou mesta nájsť potenciálnych trhovníkov a predajcov, ktorí by mali záujem stať sa súčasťou nového trhoviska a obohatiť ho kvalitnými produktmi. Ak ste jedným z nich, pripojte sa k nám a využite jedinečnú možnosť prispieť k tradičnému trhovému nakupovaniu s moderným prístupom k budúcnosti. V prípade záujmu kliknite a vyplňte formulár, na základe ktorého bude mesto Žilina vedieť vyhodnotiť záujem a prispôsobiť priestory pre každého, kto chce byť súčasťou.

Formulár – TU